Takipçiniz Yokken Instagram Kullanarak E-Ticaret Markası Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal medya devi instagramda henüz Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret markası olabilir miyiz?


Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret Markası Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Instagram’ı etkili bir çevrimiçi pazarlama aracı olarak kullanma konusunda bir ton tavsiye var. Henüz çok takipçisi olmayan yeni bir markaysanız, e-ticaret markanızı Instagram‘da ölçeklendirmek zor olabilir.

Sosyal medya devi instagramda henüz Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret markası olabilir miyiz?

Yeni hesaplar genellikle düşük katılım oranlarına sahiptir, bu da cesaret kırıcı olabilir, ancak bu dönemde stratejik olarak gezinmenin yolları vardır.

Bir pazarlama aracı olarak Instagram’ın neden önemli olduğundan , işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğinden bahsedelim ve takipçiniz olmasa bile e-ticaret markanızı büyütmek için etkili stratejilere bakalım.

1 Tane bile Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret Yapılır mi?

Takipçiniz Yokken Instagram Kullanarak E-Ticaret-min

Instagram Neden Güçlü Bir E-Ticaret Aracıdır?

Bugün, insanların yüzde 81’i satın alınacak ürün ve hizmetleri araştırmak için Instagram’ı kullanıyor. Bu nedenle, rekabette öne çıkmak ve potansiyel müşterileri e-ticaret sayfanıza çekmek için stratejiler gerekir.

Hiç Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret Markası Olmak mümkün mü?

Bunu yapmak için Instagram’ı güçlü bir e-ticaret aracı yapan durumun ne olduğunu anlamalısınız.

Araştırmalar, düz metinden okuduklarımızdan çok fotoğraflar ve videolar aracılığıyla gördüklerimizi hatırladığımızı gösteriyor. Bu, Instagram gibi görsel odaklı platformları pazarlama için birincil araç haline getirir.

Instagram, ürün fotoğrafları yüklemenize, videoları paylaşmanıza, influencerler ile çalışmanıza, takipçilerle bağlantı kurup getirinizi arttırır.

Bu, e-ticaret işinizi yalnızca Facebook ve Twitter üzerinden (Instagram’ın marka katılım oranının yarısından daha azına sahip olan) pazarlamaktan daha hızlı büyütmenize yardımcı olabilir.

Instagram’da Bir E-Ticaret Markasını Büyütmenin 10 Yolu

Artık Instagram’ın her düzeyde pazarlamacılara sunacağı çok şey olduğunu biliyoruz, takipçiniz olmadığında bu avantajlardan nasıl yararlanırsınız?

Instagram takipçi sayınızı büyütmeye başlamak için bugün kullanabileceğiniz eylemler ve stratejiler için okumaya devam edin.

Yorumlarla Etkileşime Geçin ve Geri Bildirimi İnceleyin

Onlarla ilgilenmiyorsanız, bir sürü takipçiye sahip olmak işe yaramaz. Çok sayıda takipçi kazanmak ve korumanın en iyi yolu, potansiyel müşteriler ile yakından ilgilenmektir.

Kullanıcılarla etkileşim kurmak yalnızca birkaç dakika sürer ancak gelirinizi önemli ölçüde artırma potansiyeline sahiptir.

İşte nasıl başlayacağınız.

  1. Tüm yorumlar için bildirimleri açın.
  2. Aldığınız her yoruma olumlu veya olumsuz cevap verin. Bu, gönderilerinize katılımı artırmaya yardımcı olacaktır.
  3. Geri bildirimleri inceleyin ve geliştirebileceğiniz alanlar olup olmadığına bakın.
  4. Gönderilerinizle etkileşim kurmak için zaman ayırdığından dolayı kullanıcılara teşekkür edin.
  5. Bir kullanıcının bakış açısına katılmasanız bile, yorum bölümlerinizde kavga başlatmaktan kaçının. Bu, çevrimiçi olarak olumlu bir izlenim bırakmanıza yardımcı olacaktır

Rakiplerinizi Araştırın!

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, rakiplerinizin ne yaptığına bakın.

Rakipleriniz zaten bir ton ağır yükü kaldırdı ve çok sayıda ilgili takipçi topladı. Bunu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz .

Kendi takipçilerinizi çekmek için yapmanız gereken tek şey rakiplerinizin Instagram profillerine yönelmek ve hedef kitlelerini incelemek.

Rakiplerinizin kim olduğu hakkında iyi bir fikre sahip olmalısınız. Bunu yapmak için, sektörünüzdeki popüler hesapları bulmak için Instagram’ın keşfetme aracını kullanmayı deneyin.

Başlamak için markanızla ilgili anahtar kelimeleri ve hashtagleri de arayabilirsiniz. Bu anahtar kelimeyle ilgili en iyi hesapları bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Etkileşim Karşılığında Çekilişler Düzenleyin

Instagram çekilişleri, kullanıcı katılımı oluşturmanın mükemmel bir yolu olabilir . Bunlardan bazılarını akışınızda görmüş olabilirsiniz.

Genellikle, “Bu gönderiyi beğenin ve bir arkadaşınızı ücretsiz bir ürün kazanması için etiketleyin, ancak bu strateji gerçek takipçiler kazanmanın en etkili yolu olmayabilir.

Eşantiyonlar genellikle ücretsiz şeyler isteyen ve bunu elde etmek için resimlerinizi beğenmeye istekli insanları çeker.

Bunun yerine, kullanıcılardan e-ticaret markanızla ilgili Instagram fotoğrafları yüklemelerini veya sayfanızı takip etmelerini isteyin. Kullanıcılardan içerik göndermelerini isterseniz, daha fazla kullanıcı tarafından keşfedilmek için markalı bir hashtag paylaştığınızdan emin olun.

Başlamak için, yarışmanızı bir Instagram gönderisiyle duyurun. İnsanların nasıl girileceğini bilmeleri için kuralları açıklama bölümüne ekleyin.

Hediye fikirleri bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, Woobox gibi bir araç deneyin . Araç, her tür ve büyüklükteki markanın satışları artıran, takipçileri artıran ve potansiyel müşteriler toplayan sosyal medya yarışmaları oluşturmasına yardımcı olur.

Markanızla ilgili olmayan ödüller yerine kendi ürünlerinizi ücretsiz olarak sunmayı düşünün. Aksi takdirde insanlar markanıza olan ilgisinden ziyade sadece ödül için sizi takip edebilir.

Yüksek değerli ürünlerin çekilişle dağıtımı konusunda olası cezalardan kaçınmak için Milli Piyango İdaresinin koşullarını incelemeyi unutmayın!

Takipçiniz Yokken Instagram Kullanarak E-Ticaret-min

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Paylaşın (UGC)

Etkileşimi artırmak istiyorsanız, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yayınlamayı alışkanlık haline getirin. Bu, kullanıcılardan ücretsiz bir numune karşılığında ürününüzü incelemelerini istemek kadar basit olabilir.

Ayrıca düzinelerce (veya yüzlerce) kullanıcının ürününüz ve sektörünüzle ilgili deneyimlerini paylaştığı daha büyük UGC yarışmalarına ev sahipliği yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu, başka türlü bulamayacağınız yeni kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Mağazanızı Özelleştirin ve Optimize Edin

Çekiliş ve hashtag’ler, özelleştirilmiş, iyi optimize edilmiş bir mağazadan daha kolay olabilir, ancak daha önemli değiller.

Aslında, gezinmesi kolay ve akılda kalıcı bir vitrine sahip olmak satışlarınızı artırabilir.

Maksimum görünürlük için Instagram e-ticaret mağazanızı özelleştirmenin ve optimize etmenin birkaç yolu:

  1. Promosyonları doğrudan fotoğrafta veya açıklamanın ilk satırında sunun, böylece kullanıcılar daha fazla etkileşime geçeceklerdir.
  2. Müşterilerin ürününüzü doğrudan satın alabilmesi için fotoğraflarınıza alışveriş yapılabilir bağlantılar ekleyin.
  3. Yeni kullanıcıların e-ticaret markanızın ne ifade ettiği hakkında hızlı bir şekilde fikir edinebilmesi için açıklamalarınızı basit ve kolay anlaşılır tutun.
  4. Instagram açıklamanız (veya biyografiniz), web siteniz, diğer sosyal medya sayfalarınız ve e-posta imzanız dahil olmak üzere diğer kanallarda mağazanıza bağlantılar ekleyin.

Markalı Hashtag Oluşturun

Instagram’da e-ticaret mağazanız hakkında kimin konuştuğunu takip etmenin basit bir yolu, markalı bir hashtag oluşturmaktır . İşletmenizin adını, mevcut bir sloganı veya başka bir yaratıcı ifadeyi kullanabilirsiniz.

Ardından, biyografinize ekleyerek ve takipçilerinizi gönderilerinde kullanmaya teşvik ederek müşterilerinize etiketin ne olduğunu bildirin.

Daha sonra, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği bulmak ve hızlı bir şekilde paylaşmak için hashtag’inizi arayabilirsiniz. Takipçilerinize bunu hatırlatmak için bu etiketleri de resimlerinize eklemelisiniz.

Örneğin, “ #topshop ” etiketini aradığınızda , milyonlarca fotoğraf sonucu markayla ilgili popüler UGC’yi gösterir.

Kullanıcı tarafından oluşturulan görseller yalnızca markanıza daha fazla görünürlük kazandırmaz; ayrıca diğer Instagram kullanıcılarına daha fazla takipçi kazanabilmeleri için görünürlük sağlarlar. Bu bir kazan-kazan durumudur.

Müşteri Deneyimine Öncelik Verin

Bazen tüm doğru şeyleri yapabilir ve yine de tatmin edici sonuçlar alamayabilirsiniz. Tüm doğru hashtag’leri kullandınız, müşterilerinizle etkileşim kurdunuz ve tonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturdunuz. Ancak yine de çok fazla satış alamıyorsunuz.

Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret nasıl yapılır?

Bunun nedeni, müşteri deneyiminizin eksik olması olabilir.

Kullanıcıların mağazanızı bulmasını, göz atmasını ve mağazadan satın almasını ne kadar kolay hale getirirseniz, o kadar çok satış görebilirsiniz.

Satış numaralarınızı fırlatmanın basit bir yolu , müşteri deneyimine öncelik vermektir .

Instagram kullanıcılarının web sitenizi bulmasını veya ürünlerinizi satın almasını kolaylaştırıyor musunuz? Vitrininizde gezinmek kolay mı? Resimleriniz için alt metniniz var mı? Sorulara hızlı yanıt veriyor musunuz?

Bunlar önemsiz şeyler gibi görünebilir, ancak iyi bir müşteri deneyimi, ömür boyu sürecek müşteriler bulmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Takipçiniz Yokken Instagram Kullanarak E-Ticaret-min

Nişinizdeki Influencerlarla Ortak Olun

Instagram influencer’ları, çok sayıda takipçisi ve harika bir etkileşim oranı olan kullanıcılardır.

Henüz Takipçiniz Yokken Instagram E-Ticaret yapmanın yolları

Peki Instagram Influencer’ları e-ticaret işiniz için neden önemlidir?

Markanızın erişimini genişletmenize ciddi anlamda yardımcı olabilirler örneğin bu bireylerin, söyleyeceklerini duymakla ilgilenen yüzlerce, binlerce, bazen milyonlarca takipçisi var.

Bu nedenle, ürününüzü kendi hesaplarında önerirlerse, satışlarda bir artış görmeniz olasıdır.

Instagram e-ticaret işinizi büyütmek için etkileyicilerle nasıl ortak olabilirsiniz ?

Nişinizde influencerları ve büyük hesapları bulun. Örneğin, bir güzellik şirketiyseniz, güzellik influencerlerine ulaşın ve onlardan bir ürün gönderisi isteyin.

Bir kullanıcı profiline bir e-posta adresi koyarsa veya “İş soruları için DM” gibi bir şey söylerse, bu genellikle sponsorlu gönderileri paylaşmakla ilgilendikleri anlamına gelir.

Bu hesaplara e-posta gönderin veya DM atın ve sponsorlu gönderiler için standart fiyatlarının ne olduğunu sorun. Bu kullanıcılarla bir ilişki kurmaya çalışın.

Rakibinizle çalışmaya istekliyseler, sizinle çalışmaya istekli olabilirler.

Ardından, her hesabın takipçilerini, gönderi başına maliyeti, BGBM’yi, gönderi başına ortalama beğeniyi ve gönderi başına ortalama beğeniye bölünen takipçileri karşılaştıran bir e-tablo yapın.

En yüksek getirisi ve en düşük fiyatı olan hesapları seçin.

Orijinal veya benzersiz bir ürün satıyorsanız, ürün gönderisi yerine inceleme istemek daha iyi olabilir.

Büyük isimler için gitmeniz gerektiğini düşünmeyin. Bazen sadece birkaç bin takipçisi olan mikro-etkileyiciler , daha hedeflenmiş bir kitleye sahip oldukları için daha iyi bir yatırım getirisine sahiptir.

Ürün Etiketlerini Kullan

Müşteri rahatlığını artırmanın bir başka yolu da Instagram e-ticaret satışlarınızı artırmak için ürün etiketlerini kullanmaktır.

Ürün etiketleri , kullanıcıların birçok çemberin içinden geçmek zorunda kalmadan doğrudan uygulamadan ürün satın almalarını sağlar.

Bu, özellikle hareket halindeyken (çoğumuz gibi) göz atıyorlarsa, satın almalarını kolaylaştırır.

Instagram, e-ticaret etkinliğini artırmak ve kullanıcı dostu mağaza arayüzleri oluşturmak için çok çalışıyor.

Ürün etiketleri gibi kullanışlı özelliklerin yanı sıra Instagram , kullanıcıların benzer bir kategorideki ürünlere göz atabilecekleri ürün koleksiyonlarını başlattı.

Instagram işletme blogundan alınan bu resim, ürün koleksiyonlarının, ürünlerin çekici resimlerinde gezinirken istediğinizi bulmayı kolaylaştırdığını gösteriyor.

Instagram E-Ticaret Rehberinin Sonucu

Başarılı bir Instagram e-ticaret işi kurmak bir gecede olmaz, ancak yapılabilir. İşletmenizi kazançlı duruma getirmek için bu stratejilerle başlayın, ardından ilk satışınızı yapmak için farklı araçlar, ipuçları ve stratejiler arayın.

Bir yorum yaz