Google’da Birinci Sıraya Yerleşmek

Google’da Birinci Sıraya Çıkmak

Google reklamlarında her aramada kendisini birinci sırada görmek tüm reklamverenlerin ilk ve en önemli isteği. Ancak Google, reklamverenlerinin konumlarını belirlerken kullanıcılarının deneyim kalitesine de oldukça önem veriyor. Bu nedenle sıralama değerlendirmesinde birçok farklı değerlendirme işin içine giriyor.

Bazı durumlarda sektörünüzün çok üstünde harcamalar yapsanız bile Google’da ilk sıraya yerleşmek mümkün olmayabilir. Bunun için Google’ın tüm beklentilerini karşılayacak bir deneyim sunmanız beklenmektedir. Sürekli güncellenen sistemleri takip ederek bunlara yönelik optimizasyon yapmanız ve kullanıcının reklam deneyimlerini en iyi performansla karşılamanız gerekmektedir.

Bu tanımlar reklamverenlerin düşüncelerinde, duyulan ilk bilgiler ile sayfa açılış hızının iyileştirilmesi, SEO puanının yükseltilmesi gibi bazı teknik iyileştirmeler olarak canlanabiliyor. Teknik iyileştirmeler ile performansın yükseltilmesi kesinlikle yapılması gereken işlemlerin ilk basamağını oluşturuyor. Bu bilgi doğru, ancak herkesin bu işlemleri yapacağını düşünürsek sizce yeterli mi?

Bu resim için metin sağlanmadı

Kullanıcılar sayfanıza geldiklerinde hangi alanlarda fazla zaman geçiriyorlar. Sayfanızda ne arıyorlar? Aradıkları şeyleri sayfanın hangi alanlarında bulmak istiyorlar?

Kullanıcı deneyimi olarak tanımladığımız kolay ulaşılabilirlik kuralları çerçevesinde kullanıcı için özel tasarlanmış web sayfaları Google’ın reklam verenlerden esas beklentisidir.

Oyunu Google’ın sahasında oynadığımız sürece Google’ın kurallarına uygun çalışmamız gerekiyor. Daha fazla ödeme ve daha alt reklam konumları gibi durumlara maruz kalmamak için doğru website ve stratejik performans yönetimi yapan bir ajans ile çalışmanız reklam yatırımınızın karşılığını tam anlamıyla almanızı sağlayacaktır.

Bir yorum yaz