Facebook Pazarlama Kampanyanızın Başarısını Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Facebook Pazarlama Kampanyanızın Başarısını Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Bir Facebook pazarlama kampanyası yürüttüğünüzde, aşağıdakiler gibi metrikleri izlemek istersiniz:

– reklam gösterimleri

– reklam sıklığı

– tıklama oranı (TO)

– dönüşüm oranı

– dönüşüm başına maliyet

Facebook, aşağıdaki gibi ölçümleri izlemek için üç ana araç sunar : Reklam Yöneticisi , Etkinlik Yöneticisi ve Facebook Business Suite.


1.Reklam Yöneticisi

Reklam Yöneticisi “raporlama” özelliği, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini bir bakışta görmenizi sağlar. Bir Facebook Reklamıyla ilişkilendirilen video reklam görüntülemelerinden web sitesi dönüşümlerine kadar, bir rapor oluşturarak ilgili tüm istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.

2.Etkinlik Yöneticisi

Events Manager aracıyla, insanların web sitenizde hangi eylemleri gerçekleştirdiğini analiz etmek için bir piksel ayarlayabilirsiniz.
Örneğin, birisi sepetine bir ürün eklediğinde veya bir indirimi tamamladığında, piksel bunu bir eylem veya “etkinlik” olarak kaydeder. Bu verileri bir raporda görüntüleyebilir ve ardından gelecekte bu kullanıcıları özelleştirilmiş reklamlarla hedefleyebilirsiniz. Events Manager’a buradan erişin .

3.Facebook Business Suite

Facebook Business Suite hızlı dahil Facebook hesabınıza hakkında önemli verileri görüntülemesine izin verir:
-Hedef Kitle Demografisi
-Post ve İçerik Etkileşim
-Ücretli Reklam Performansı
Instagram hesabın için Facebook Business Suite aracılığıyla temel analizlere erişebilirsin, bu, sosyal medya metrikleri izlemenizi birleştirmenize yardımcı olur.Dilerseniz reklam performansını ve dönüşümleri ölçmek için Google Analytics gibi alternatif araçları da kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://neilpatel.com

Bir yorum yaz